Region Göteborg

Region Göteborg består av följande kommuner:

Ale, Alingsås, Bengtsfors, Bollebygd, Borås, Dals-Ed, Essunga, Falkenberg, Falköping, Färgelanda, Grästorp, Gullspång, Göteborg (Askim, Backa, Bergsjön, Biskopsgården, Centrum, Frölunda, Gunnared, Härlanda, Högsbo, Kortedala, Kärra-Rödbo, Linnéstaden, Lundby, Lärjedalen, Majorna, Styrsö, Torslanda, Tynnered, Tuve-Säve, Älvsborg, Örgryte), Götene, Halmstad, Härryda, Herrljunga, Hjo, Hylte, Karlsborg, Kungsbacka, Kungälv, Laholm, Lerum, Lidköping, Lilla Edet, Lysekil, Mariestad, Mark, Mellerud, Munkedal, Mölndal, Orust, Partille, Skara, Skövde, Sotenäs, Stenungsund, Strömstad, Svenljunga, Tanum, Tibro, Tidaholm, Tjörn, Tranemo, Trollhättan, Töreboda, Uddevalla, Ulricehamn, Vara, Varberg, Vänersborg, Vårgårda, Åmål och Öckerö.

Regionsuppdelningen är den som användes av Myndigheten för skolutveckling. De kommuner/stadsdelar som varit representerade på våra konferenser är kursiverade.

Program från genomförda konferenser
21–22 november 2006, Konferenscentrum Wallenberg, Göteborg
7–8 februari 2007, Scandic Crown Hotell, Göteborg
3 maj 2007, regionsgemensam konferens på Folkets hus i Stockholm
25–26 september 2007, Konferenscentrum Wallenberg, Göteborg
30 januari 2008, regionsgemensam konferens på Stockholmsmässan
2–3 april 2008, Konferenscentrum Wallenberg, Göteborg
3–4 december 2008, Scandic Crown Hotell, Göteborg
2 februari 2009, Konferenscentrum Wallenberg, Göteborg
7–8 oktober 2009, Scandic Crown Hotell, Göteborg
27 januari 2010, regionsgemensam konferens på Stockholmsmässan
17 november 2010, regionsgemensam konferens på Folkets hus i Stockholm
30–31 mars 2011, Scandic Crown Hotell, Göteborg
16 november 2011, regionsgemensam konferens på Stockholmsmässan
12–13 mars 2012, Scandic Opalen, Göteborg

Matematikutvecklare i regionen
På denna sida presenteras namn och e-postadress till regionens matematikutvecklare.

Nätverk
För att underlätta nätverksbyggen finns en webbsida där matematikutvecklare både kan anmäla och efter hand leta upp nätverk.
Läs mer >>

21–22 november, 2006, Göteborg

Program för 21–22 november.

28 mars, 2007

Program för ...

7–8 februari, 2007

Program för ...

Matematikutvecklare i regionen

E-postlistorna är lösenordsskyddade pga spam-risken.
Var vänlig kontakta Elisabeth Rystedt för att få användarnamn och lösenord.


Namn och e-postadress till matematikutvecklare i Göteborgsregionen som deltog i

konferensomgång 1 finns här, (pdf) >>

konferensomgång 2 finns här, (pdf) >>

Samtliga deltagare på konferensen i Stockholm 3 maj 2007 finns på samma lista,
se lista, (pdf) >>

konferensomgång 4 finns här, (pdf) >>

Samtliga deltagare på konferensen i Stockholm 30 jan 2008 finns på samma lista,
se lista, (pdf) >>

konferensomgång 6 finns här, (pdf) >>

konferensomgång 7 finns här, (pdf) >>

Samtliga deltagare på TIMSS-konferensen i Göteborg 2 feb 2009 finns på samma lista,
se lista, (pdf) >>

konferensomgång 9 finns här, (pdf) >>

Samtliga deltagare på konferensen i Stockholm 27 jan 2010 finns på samma lista,
se lista, (pdf) >>

Samtliga deltagare på konferensen i Stockholm 17 nov 2010 finns på samma lista,
se lista, (pdf) >>

konferensomgång 12 finns här, (pdf) >>

Samtliga deltagare på konferensen i Stockholm 16 nov 2011 finns på samma listor,
se lista ordnad efter deltagarnas efternamn (pdf) >>
se lista ordnad kommunvis (pdf) >>

konferensomgång 14 finns här, (pdf) >>

RUC

RUC ...